Używamy ciasteczek, dzięki którym strona działa poprawnie.
Koszyk ( 0 )
Suma 0,00 zł
0,00 zł

Kim jesteśmy ?

MICHAŁ HELLER

„Piękno naukowej przygody polega na tym, że nigdy nie zabraknie dalszych znaków zapytania.”

Wydawnictwo Copernicus Center Press powstało w 2012 roku, a naszą misją jest edukacja i popularyzacja nauki, wyrażająca się hasłem WYDAJEMY DO MYŚLENIA! Zgodnie z nim, od samego zarania, starannie i z namysłem dobieramy naszą ofertę wydawniczą. Każdą wydaną książką zapraszamy naszych Czytelników do niezwykłych podróży po fascynujących ścieżkach nauki. Rozsiądźcie się wygodnie, otwórzcie dowolną książkę CCPress i pozwólcie Waszym myślom zrozumieć tajemnicę relacji jaka narodziła się między człowiekiem a światem. Jesteśmy gośćmi tej planety. Nie przestaje fascynować nas fakt, że 40 tysięcy lat historii człowieka w porównaniu do 4,6 miliardów lat istnienia Ziemi stanowi ledwie ułamek naszej wspólnej historii. To co budujemy, co tworzymy, co po sobie pozostawimy, stawia w naszej świadomości znak równości między nieporównywalnym 40 tys. lat = 4,6mld lat… W takiej rzeczywistości chcemy żyć, w taką rzeczywistość chcemy wierzyć. Chcemy być uprzywilejowani.
Każdy z nas ma prawo zadać sobie pytanie: „Czy mam rację? Czy mogę tak myśleć?”. Poddanie w wątpliwość tak ważnego elementu życia każdego z nas czyni z nas myślicieli. Nakazuje zajęcie stanowiska i niepozostanie obojętnym. Jednak, jak twierdzi jeden z naszych autorów, wybitny filozof umysłu Daniel C. Dennett, „nie możesz zajmować się poważnie stolarką gołymi rękami i nie możesz zajmować się poważnie myśleniem gołym mózgiem”. Potrzebujesz narzędzi, a najpotężniejszym z nich jest - wiedza.

DANIEL DENNETT

„Nie możesz zajmować się poważnie stolarką gołymi rękami i nie możesz zajmować się poważnie myśleniem gołym mózgiem.”

Od kilku lat staramy się zapewniać narzędzia do myślenia każdemu z Was. Niemal tysiąc tytułów CCPress trafiło już do kilkusettysięcznej rzeszy Czytelników. Jesteśmy do Waszej dyspozycji podczas największych imprez targowych w Polsce, a dzięki stałej współpracy z Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych docieramy do Was za pośrednictwem Copernicus College oraz Copernicus Festival. Nasze publikacje obejmują szerokie spektrum światowej myśli naukowej: filozofię, teologię, kosmologię, matematykę, logikę, nauki ewolucyjne i neuronaukę. Oprócz wybitnych dzieł współczesnych gigantów nauki, takich jak sir Roger Penrose ("Moda wiara i fantazja w nowej fizyce Wszechświata"), daliśmy naszym Czytelnikom pierwsze polskie wydania klasyki naukowej, czego najlepszym przykładem jest monumentalne dzieło Izaaka Newtona "Matematyczne zasady filozofii naturalnej" w przekładzie Sławomira Brzezowskiego.

FRANS DE WAAL

„Dogmatyzm zamyka umysł, czy jest to ślepota na naukę tych, którzy biblijny przekaz odbierają dosłownie, czy też przekonanie o własnej nieomylności, będące cechą niektórych ateistów.”

Wśród naszych autorów spotkacie sławy kognitywistyki i neuronauki (Daniel C. Dennett, Benjamin Bergen, Joseph LeDoux, Bartosz Brożek), znanych antropologów, prymatologów i paleontologów (Robin Dunbar, Frans de Waal, Jared Diamond, Nick Pyenson) fizyków i kosmologów (Michał Heller, Paul Davies, Sabine Hossenfelder, John D. Barrow), a także filozofów oraz ekonomistów (Marcin Gorazda, Tomasz Kwarciński, Daniel M. Hausman). Nad merytorycznym doborem i aktualnością publikowanych tytułów czuwa nasza Rada Naukowa, złożona z naukowców, wybitnych autorytetów w swoich dziedzinach.


W jednej ze swoich książek Michał Heller umieścił znamienną myśl: „piękno naukowej przygody polega na tym, że nigdy nie zabraknie dalszych znaków zapytania”. Jesteśmy dumni, że z każdym kolejnym tytułem, każdą książką czy wydarzeniem, w którym bierzemy udział, potwierdzamy naszą intensywną obecność w świecie naukowej przygody. To dla nas wielki zaszczyt, że możemy ją kontynuować dzięki Waszej pasji, ciekawości i pragnieniu zdobywania wiedzy!