Używamy ciasteczek, dzięki którym strona działa poprawnie.
Koszyk ( 0 )
Suma 0,00 zł
0,00 zł
Katalog
OPRAWA MIĘKKA

59,90 zł

31,99 zł

EBOOK

59,90 zł

31,99 zł

AUDIOBOOK

59,90 zł

31,99 zł

Temple Grandin

Debra Moore

Autyzm. Przewodnik

9 postaw wspierających rozwój dzieci w spektrum

(2)

Światowej sławy autorka i osoba autystyczna Temple Grandin oraz psycholożka Debra Moore przedstawiają dziewięć sposobów wspierania dzieci i nastolatków w spektrum autyzmu.

Temple Grandin dzieli się swoim osobistym doświadczeniem i historiami opowiadanymi przez szukających jej wsparcia rodziców i specjalistów, a Debra Moore wykorzystuje doświadczenie psychologa, pracującego od wielu lat z dziećmi i nastolatkami w spektrum oraz ich opiekunami. I to właśnie do tej grupy skierowany jest Autyzm. Przewodnik. Nauczyciele, pedagodzy specjalni, psycholodzy, terapeuci zajęciowi, logopedzi, a przede wszystkim rodzice dzieci i nastolatków w spektrum znajdą w książce wiele przykładów i porad oraz szczegółowo opisane sposoby wsparcia. Listy pytań pomocniczych i krótkie streszczenia porad ułatwiają wprowadzenie tych metod w życie.

Żadne dziecko nie może pokonać drogi do dorosłości samotnie. Pedagodzy, rodzice i terapeuci są wzorcami, kibicami i przewodnikami. To dary, które możemy przekazać każdemu dziecku.

 

Autyzm. Przewodnik. 9 postaw wspierających rozwój dzieci w spektrum to bez wątpienia pozycja obowiązkowa dla rodziców, nauczycieli i specjalistów. Dlaczego? Niewiele jest książek, w których ujęto zagadnienie spektrum autyzmu w tak bardzo holistyczny i całościowy sposób, ale co najważniejsze, skupiono się na przedstawieniu spektrum przez pryzmat zmian jakie powinny zajść przede wszystkim w otoczeniu dziecka, a nie w samym dziecku. Książka zachęca do zmian w podejściu, w myśleniu, do przyjrzenia się sobie i swojej drodze jaką każdy z nas, dorosłych, powinien przejść, by jak najlepiej wspierać rozwój dziecka w spektrum autyzmu i przygotować je do samodzielnego życia. Ta książka to bezcenny drogowskaz dla wszystkich, którzy pragną poznać i zrozumieć ścieżkę rozwoju w spektrum autyzmu.

 

Izabela Hnidziuk-Machnica, współzałożycielka i Dyrektor Zarządzająca Fundacji Aleklasa

 

Temple Grandin to postać legenda. Mówiąc i pisząc od lat 80. XX wieku o swoich osobistych doświadczeniach miała olbrzymi wpływ na zmianę postrzegania autyzmu, obalenie krzywdzących mitów i budowanie poczucia godności osób w spektrum. Nie bez przyczyny magazyn „Time” umieścił ją w 2010 roku na liście stu najbardziej wpływowych osób na świecie w kategorii „Bohaterowie”.

Współautorka tej książki Debra Moore we wstępie napisała: „Temple i ja mamy podobne poglądy w kwestii autyzmu i dzieci ze spektrum. Obie przykładamy większą wagę do potencjału niż trudności. Podkreślamy raczej rolę mocnych stron, a nie deficytów. A kiedy widzimy dziecko lub nastolatka z autyzmem, obie dostrzegamy niezliczone fascynujące aspekty, które tylko czekają, aby je rozwinąć.”

Niech lektura tego przewodnika zaraża Państwa takim spojrzeniem.

Jacek Hołub, pisarz, autor książki „Niegrzeczne. Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera”

 

Temple Grandin to rewolucjonistka w kowbojskim kapeluszu, która od dekad zmienia patrzenie świata na autyzm i neuroróżnorodność. Jej poglądy budzą dyskusje i kontrowersje, a jednocześnie stawiają na głowie tradycyjne podejście do osób w spektrum. Książka napisana wspólnie z Deborą Moore to nietypowy podręcznik dla rodziców i osób pracujących z autystycznymi dziećmi. Zamiast opisów „cudownych” terapii i diet, zawarte są w niej wskazówki, jak lepiej rozumieć dziecko z  autyzmem i jak wzmacniać tkwiący w nim potencjał. Liczę, że stanie się ona przyczynkiem do dyskusji na temat neuroróżnorodności i tego, jak podchodzi się do tematu autyzmu.

Mateusz Różański, dziennikarz portalu Niepelnosprawni.pl i magazynu "Integracja"

 

Kiedy miała trzy lata lekarze wieszczyli jej przyszłość w zakładzie zamkniętym. Słynny neurolog Oliver Sacks opisywał ją – już kobietę w średnim wieku - jako „stworzenie głęboko moralne”. Dzisiaj ponad siedemdziesięcioletnia Temple Grandin nie jest już obiektem badań nad autyzmem, ale światowego formatu autorytetem w tej dziedzinie. Dzięki jej wiedzy i doświadczeniom drogi innych osób ze spektrum autyzmu do podmiotowości i godności nie muszą być już tak długie i kręte. Jej nowa książka, napisana wspólnie z psycholog Debrą Moore, pokazuje jak wiele błędów popełniają rodzice i specjaliści, chcąc pomóc dziecku rozwijającemu się w spektrum. Jednocześnie autorki tłumaczą, co zrobić, żeby nie szkodzić, za to w najlepszy z możliwych sposobów wspierać małego człowieka. 

Monika Szubrycht, dziennikarka 

 

Patronat medialny

           

 

OPRAWA MIĘKKA

59,90 zł

31,99 zł

EBOOK

59,90 zł

31,99 zł

AUDIOBOOK

59,90 zł

31,99 zł

DOSTAWA

Poczta Polska

15,99 zł

Paczkomat

11,99 zł

Kurier

15,99 zł

Dostawa na terenie UE

100,00 zł

Dostawa poza teren UE

140,00 zł

Poczta Polska (za pobraniem)

18,99 zł

Kurier InPost

19,99 zł

Poczta Polska - Odbiór w Punkcie

15,99 zł

O PRODUKCIE

+

Tytuł oryginalny
Navigating Autism: 9 Mindsets For Helping Kids
Wydanie
wydanie pierwsze
TŁUMACZENIE
Agnieszka Liszka-Drążkiewicz

OPRAWA MIĘKKA:

Ilość stron
352
ISBN
9788378866664

EBOOK:

Ilość stron
352
Format
EPUB, MOBI
ISBN
9788378866671

AUDIOBOOK:

Rozmiar pliku
544 MB
Format
mp3_in_zip
ISBN
9788378866787
Długość
790 min

WYMIARY

+

OPRAWA MIĘKKA:

Szerokość
140
Wysokość
215

EBOOK:

AUDIOBOOK:

SZCZEGÓŁY PUBLIKACJI

+

OPRAWA MIĘKKA:

Data publikacji
2022-10-12

EBOOK:

Data publikacji
2022-10-12

AUDIOBOOK:

Data publikacji
2023-06-27

OPINIE

+

Gość

8 stycznia 2023

Jestem mamą dziecka ze spektrum ta książka dużo mi daje przedewszystki uczę się jak pomóc dziecku

Gość

7 lipca 2023

Świetna książka, która rozjaśniła mi wiele spraw. Zrozumiałam skąd pewne zachowania Syna, a także jak rozmawiać z nim, a czego się wystrzegać by nie krzywdzić go za sprawą krzywdzących etykiet, których nauczono nas w dzieciństwie. Polecam z całego serducha. Mama 3,5 letniego Autystyka

DODAJ OPINIĘ

Oceń

W przypadku naruszenia regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.