W dobie rosnącej specjalizacji naukowej, przełomowych odkryć zazwyczaj dokonują badacze, którzy poświęcają większość kariery jednemu zjawisku. Stanislas Dehaene stanowi zaprzeczenie tej reguły. Jest on autorem fundamentalnych badań, dzięki którym wiemy znacznie więcej o wielu aspektach naszego mózgu i umysłu. Na dodatek, dzięki jego ostatniej książce Jak się uczymy?, wiedza ta może przyczynić się do poprawy efektywności za-równo samodzielnego przyswajania wiedzy, jak i przekazywania jej innym.
Z księdzem profesorem Michałem Hellerem o Bogu i przyrodzie, fizyce i przypadkowości – a także o początkach wydawnictwa Copernicus Center Press rozmawia Tomasz Miller.
Czy jednak o mrówkach wiemy wystarczająco dużo? Czy owady tak powszechnie znane i rozpoznawane mogą kryć tajemnice potencjalnie tak ciekawe, by warto było sięgnąć, na przykład, po książkę na ich temat?
Nawet jeśli nie jest to koronawirus – słowo „wirus” nieodmiennie kojarzymy z czymś złym, szkodliwym, wywołującym nikomu niepotrzebne problemy. W powszechnej świadomości wirusy to uniwersalne pasożyty człowieka, sprawcy wszystkich najgorszych plag. Najlepiej by było – myśli pewnie wielu z nas – gdyby wirusy zupełnie zniknęły z tego świata.
Wspaniały pomysł z tym programem lojalnościowym i bez niego CCPress było jednym z najlepszych wydawnictw naukowych i popularnonaukowych na polskim rynku, ale takie pomysły na pewno działają na plus.