Używamy ciasteczek, dzięki którym strona działa poprawnie.
Koszyk ( 0 )
Suma 0,00 zł
0,00 zł
Katalog
OPRAWA MIĘKKA

39,90 zł

27,53 zł

EBOOK

39,90 zł

23,94 zł

Marcin Gorazda

Tomasz Kwarciński

Między dobrobytem a szczęściem. Eseje z filozofii ekonomii

(2)

Zastanawiamy się w szczególności nad tym, co to znaczy, że ekonomia jest nauką moralną. Czy powinniśmy opodatkować roboty? Jak dużo musielibyśmy zarabiać, aby osiągnąć szczęście? Czy wpuszczenie imigrantów zarobkowych stanowi nasz moralny obowiązek? Wreszcie, w jakim zakresie państwo ma prawo traktować ludzi jak dzieci, nakłaniając ich, by działali na rzecz swego własnego dobra? 

Między dobrobytem a szczęściem to intrygujące wprowadzenie w świat filozoficznych dyskusji, a czasem wręcz sporów nad ekonomią. Autorzy udowadniają, że celem badań ekonomicznych jest przyczynienie się do rozwoju społeczności i dobrobytu ludzi, którego istotnym aspektem jest różnie rozumiane szczęście. Swobodny styl narracji oraz liczne, często kontrowersyjne przykłady sprawiają, że lektura książki jest zarówno pouczająca, jak i przyjemna w odbiorze.

Na polskim rynku brakowało pracy stanowiącej popularne, ale jednocześnie mocno oparte na aktualnych badaniach wprowadzenie do filozofii ekonomii. Książka Marcina Gorazdy i Tomasza Kwarcińskiego ten brak eliminuje. - prof. Łukasz Hardt

 

OPRAWA MIĘKKA

39,90 zł

27,53 zł

EBOOK

39,90 zł

23,94 zł

DOSTAWA

Poczta Polska

15,99 zł

Paczkomat

11,99 zł

Kurier

15,99 zł

Dostawa na terenie UE

100,00 zł

Dostawa poza teren UE

140,00 zł

Poczta Polska (za pobraniem)

18,99 zł

Kurier InPost

19,99 zł

Poczta Polska - Odbiór w Punkcie

15,99 zł

O PRODUKCIE

+

Wersja językowa
polski
Wydanie
wydanie pierwsze

OPRAWA MIĘKKA:

Ilość stron
308
Ilość ilustracji
6
ISBN
9788378865339

EBOOK:

Ilość stron
308
Ilość ilustracji
6
Format
EPUB,MOBI
ISBN
9788378865346

WYMIARY

+

OPRAWA MIĘKKA:

Szerokość
140
Wysokość
215

EBOOK:

SZCZEGÓŁY PUBLIKACJI

+

OPRAWA MIĘKKA:

Data publikacji
2020-10-22

EBOOK:

Data publikacji
2020-10-22

OPINIE

+

Robert Jurczak

26 stycznia 2021

"Między dobrobytem a szczęściem. Eseje z filozofii ekonomii" Książka to praktyczny przewodnik napisany zrozumiałym językiem z dużą dawką wiedzy z wielu dziedzin (fizyki, matematyki, statystyki, ekonomii, filozofii...), okraszone nutą humoru, w praktycznym odniesieniu do wielu przykładów z życia, które ginie nierzadko w odmętach rutyny w czasie tworzenia, przez bieg historii. Autorzy podają wiele wskazówek czym jest dobrobyt i czym jest szczęście. Jednak ja sam muszę sobie odpowiedzieć na pytanie: co dla mnie jest ważniejsze: dobrobyt czy szczęście, a być może odnajduję siebie gdzieś (po)między. W każdej odsłonie otrzymuję praktyczne wskazówki i inspiracje, w jaki sposób mierzyć szczęście wg. uznanych przez siebie systemów wartości; trzymam w ręku bogactwo trafnych, aktualnych przykładów opartych na źródłach wybitnych badaczy ekonomii, filozofii i nie tylko! Mam nadzieję, że po przeczytaniu opracowania Marcina Gorazdy i Tomasza Kwarcińskiego znajdzie się choć jedna osoba, która odkryje patent na dobrostan szczęścia. Niekoniecznie w zgodzie z refleksją, że choć są na świecie rzeczy, o których filozofom się nie śniło, to logicznym wydaje się być sformułowanie, że najbardziej spektakularne wynalazki rodzą się właśnie na pograniczu dziedzin, które to autorzy zręcznie przeplatają, oddając jednak rozstrzygnięcie czytelnikowi ‚czy bogacąc się będę szczęśliwszy’?!

Gość

29 stycznia 2021

Niezła dawka wiedzy! Bardzo spodobał mi się ten cytat „utrata czegokolwiek sprawia, że człowiek jest dwa razy tak nieszczęśliwy, jak jest szczęśliwy wtedy, gdy to samo zyska”.Polecam !

DODAJ OPINIĘ

Oceń

W przypadku naruszenia regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.