Używamy ciasteczek, dzięki którym strona działa poprawnie.
Koszyk ( 0 )
Suma 0,00 zł
0,00 zł

Regulamin

REGULAMIN KSIĘGARNI INTERNETOWEJ CCPRESS.PL

 

I. Postanowienia ogólne

1. Właścicielem księgarni internetowej ccpress.pl jest Copernicus Center Press Sp. z o.o. („CCPress”) z siedzibą w Krakowie, Plac Szczepański 8, NIP 676-24-57-623, REGON 122628824

2. Księgarnia przyjmuje zamówienia z terenu Polski i z zagranicy.

 

II. Zamówienia

1. Zamówienia można składać:

a. poprzez formularz zamówienia na stronie ccpress.pl

b. pocztą elektroniczną na adres zamowienia@ccpress.pl

c. telefonicznie pod nr tel. 12 448 14 12, 500 839 467

2. Zamówienia elektroniczne składane poprzez formularz na stronie ccpress.pl przyjmowane są 24 godziny na dobę przez cały rok kalendarzowy.

3. Zamówienia składane telefonicznie lub za pomocą poczty e-mail są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-15:00, z wyjątkiem dni świątecznych.

4. Logujący się do swojego konta Klient składający zamówienie na stronie ccpress.pl jest zobowiązany do pełnego oraz zgodnego ze stanem faktycznym wypełnienia formularza znajdującego się na stronie ccpress.pl.

5. Po złożeniu zamówienia Klient otrzymuje drogą elektroniczną automatyczną odpowiedź potwierdzającą jego złożenie.

 

III. Czas realizacji i koszty przesyłki

1. Czas realizacji zamówienia wynosi 2 dni robocze od daty przyjęcia zamówienia (płatność za pobraniem) lub 2 dni robocze od daty otrzymania płatności na konto CCPress (płatność on-line). Do czasu realizacji należy doliczyć czas dostawy przez firmę kurierską lub Pocztę Polską.

2. Klient może zamówić książki w przedsprzedaży. Termin realizacji takiego zamówienia zostaje wydłużony do czasu, kiedy książka będzie dostępna w sprzedaży. Niniejszy zapis dotyczy również publikacji elektronicznych, w tym e-booków i audiobooków.

3. Koszty wysyłki na terenie Polski:

- przy jednorazowym zamówieniu powyżej 200 zł przesyłka gratis

- przy zamówieniu poniżej 200 zł:

Kurier - 15,99 zł

Kurier InPost - 19,99 zł

Poczta Polska - 15,99 zł

Poczta Polska za pobraniem - 18,99 zł

Poczta Polska odbiór w punkcie - 15,99 zł

Paczkomat - 11,99 zł

Forma zapłaty: za pobraniem, PayU, blik, karta, Google Pay

Koszty wysyłki poza terytorium Polski:

wysyłka do krajów UE: 100,00 zł

wysyłka poza kraje UE: 140,00 zł

4. CCPress nie ponosi odpowiedzialności za niedostarczenie towaru lub opóźnienie w dostawie spowodowane błędnym lub niedokładnym adresem podanym przez Klienta.

 

IV. Warunki sprzedaży

1. Ceny towarów wyrażone są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Podane ceny nie obejmują zryczałtowanych kosztów przesyłki.

2. CCPress zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie księgarni ccpress.pl. Zmiana cen nie dotyczy zamówień przyjętych do realizacji.

3. Każda transakcja potwierdzana jest paragonem lub fakturą VAT.

4. Klient ma prawo wyboru formy płatności. Na terytorium Polski: płatność za pobraniem, PayU, blik, karta, Google Pay. Poza terytorium Polski: przedpłata na konto, płatność online kartą płatniczą lub eprzelewem.

Numer konta bankowego: BZ WBK 1 O. w Krakowie 88 1090 2053 0000 0001 3060 8839

SWIFT: WBKPPLPP

5. Jeżeli Klient wybierze opcję płatności przelewem i w ciągu 14 dni od złożenia zamówienia nie dokona zapłaty, zamówienie zostanie anulowane.

6. Jeżeli jednorazowe zamówienie składa się z tytułów w przedsprzedaży oraz tytułów dostępnych w sprzedaży, na życzenie Klienta wysyłka tytułów dostępnych w sprzedaży może nastąpić przed realizacją zamówienia na tytuły dostępne w przedsprzedaży. W takim przypadku koszt dodatkowej wysyłki ponosi CCPress.

7. Wszystkie produkty, teksty, grafiki, logotypy i oprogramowanie znajdujące się na stronie internetowej ccpress.pl są własnością CCPress i są chronione na podstawie obowiązujących przepisów prawa, w tym prawa autorskiego i praw pokrewnych (Dz. U. 1994 r. Nr 24 poz. 83 z poźn. zm.) oraz prawa własności przemysłowej (Dz. U. z 2003 r. Nr 119, poz. 1117 z poźn. zm.). Klient zobowiązuje się do korzystania ze strony internetowej i zakupionych produktów wyłącznie w sposób zgodny z niniejszym Regulaminem oraz obowiązującymi przepisami prawa.

8. Klient, który nabył jakiekolwiek produkty (w tym e-booki i audiobooki) w księgarni internetowej ccpress.pl, może z nich korzystać we własnym zakresie, przy czym niedozwolone jest powielanie produktu, dystrybuowanie, kopiowanie, wypożyczanie, udostępnianie lub odtwarzanie publiczne (w tym udostępnianie w Internecie), wykorzystywanie w sposób niedozwolony prawem jego treści w całości lub w części, albo jakiekolwiek modyfikowanie produktu (np. poprzez zmianę formatu pliku lub usuwanie zabezpieczeń czy oznaczeń), bez względu na cel i formę tych działań, o ile nie zostanie to uzgodnione w formie pisemnej z CCPress.

 

V. Odstąpienie od umowy i reklamacje

1. Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 r., poz. 827) Klient ma prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania zamówionego towaru.

2. Datą odebrania zamówionego towaru jest data jego doręczenia do Klienta przez firmę kurierską lub Pocztę Polską.

3. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, Klient musi poinformować o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy poprzez stosowne oświadczenie przesłane pocztą tradycyjną lub elektroniczną na adres zamowienia@ccpress.pl.

4. Zwrot towaru powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni. Do czasu zwrotu towaru Klient odpowiada za zniszczenie i uszkodzenie Towaru lub inne zmniejszenie jego wartości.

5. Zwrot należy kierować na adres:

Copernicus Center Press

Cholerzyn 501

32-060 Liszki

z dopiskiem "zwrot + numer zamówienia"

6. W przypadku odstąpienia od umowy CCPress zwróci Klientowi kwotę obejmującą cenę towaru oraz koszty jego dostarczenia.

7. Koszt opakowania i odesłania towaru do CCPress ponosi Klient.

8. Klient ma prawo do rezygnacji z zamówienia pliku cyfrowego (e-book i audiobook) wyłącznie do momentu jego pobrania z księgarni ccpress.pl.

9. W przypadku reklamacji należy skontaktować się z CCPress za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres zamowienia@ccpress.pl. Zgłaszając reklamację, należy podać imię i nazwisko zamawiającego, nr zamówienia, nr dowodu zakupu oraz opisać przyczynę reklamacji.

10. W przypadku uznania reklamacji towar zostanie wymieniony na pełnowartościowy, a jeżeli nie istnieje taka możliwość Klient otrzyma zwrot poniesionych kosztów.

11. Towar reklamowany należy odesłać na adres:

Copernicus Center Press

Cholerzyn 501

32-060 Liszki

z dopiskiem "reklamacja + numer zamówienia".

 

VI. Dane osobowe

1. Szczegółowo zasady przetwarzania danych osobowych w związku z zamówieniem określa Polityka prywatności. W czasie rejestracji lub dokonywania zakupów na ccpress.pl użytkownik zobowiązany jest do podania danych niezbędnych do zrealizowania zamówienia (wykonania umowy) i dostarczenia przesyłki.

2. Brak podania danych uniemożliwia skorzystanie z oferty sklepu internetowego.

3. Przed skorzystaniem z usług serwisów płatności elektronicznych zaleca się uprzednie zapoznanie się z regulaminami korzystania z usług tych serwisów.

4. Podane dane osobowe są zabezpieczone przed dostępem osób nieupoważnionych.

5. Administrator wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu dostosowania zawartości stron serwisów internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych. Informacja na temat plików cookies podana jest z polityce prywatności.

6. Skorzystanie z prawa usunięcia własnych danych z systemu Sklepu jest równoznaczne z wyrejestrowaniem się Klienta oraz wypowiedzeniem umowy. Dalsze przetwarzanie danych osobowych będzie możliwe jedynie w związku z realizacją prawnie usprawiedliwionego interesu Administratora lub w związku z ciążącymi na nim obowiązkami prawnymi.

7. Na podany przy rejestracji adres e-mail wysyłane będą następujące treści cyfrowe:

- wiadomość z linkiem aktywacyjnym w celu potwierdzenia rejestracji konta,
- informacje o kolejnych etapach realizacji zamówienia w sklepie internetowym,
- informacje o anulacji lub zmianie terminu realizacji zamówienia w sklepie internetowym,
- treści marketingowe, jeżeli Klient wyrazi osobną zgodę na ich otrzymywanie

VII. Postanowienia końcowe

1. Rejestracja konta oraz złożenie zamówienia w sklepie internetowym oznaczają akceptację niniejszego Regulaminu.

2. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego, ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.

3. Regulamin obowiązuje od dnia 20.07.2015 r., zm. 12.07.2023