Używamy ciasteczek, dzięki którym strona działa poprawnie.
Koszyk ( 0 )
Suma 0,00 zł
0,00 zł
Katalog
EBOOK

59,90 zł

35,94 zł

OPRAWA MIĘKKA

59,90 zł

41,33 zł

Temple Grandin

Piękne umysły

Jak ludzie myślący obrazami, wzorami i abstrakcjami postrzegają świat

(0)

Czy zdarza Ci się, że coś wiesz, ale nie umiesz wyjaśnić skąd? Czy rozwiązujesz problemy w niestandardowy sposób? Czy masz żywą wyobraźnię? Czy masz talent muzyczny, plastyczny lub mechaniczny?

Jeśli tak – możliwe, że jesteś osobą myślącą wizualnie. Taki sposób myślenia przypomina trochę korzystanie z grafik Google’a lub oglądanie krótkich filmów na Instagramie lub TikToku. W Twojej głowie pojawia się sekwencja obrazów zrozumiała tylko dla Ciebie. Wśród osób myślących wizualnie są najwięksi wynalazcy tacy jak Thomas Edison, Alan Turing czy Elon Musk. Dla osób myślących wizualnie kluczowa jest możliwość nauki metodą prób i błędów. Dlatego często kiepsko sobie radzą w szkole, gdzie kładzie się nacisk na naukę teorii. Jak rozpoznać i wspierać naszych przyszłych inżynierów, projektantów, artystów?

W swojej najnowszej książce Temple Grandin uczy rodziców, w jaki sposób mogą odkryć i rozwijać mocne strony swoich dzieci. Danie dziecku szansy na sukces jest czymś niezmiernie ważnym, a punktem wyjścia powinno być zrozumienie tego, jak ono myśli, a więc także, jak się uczy.

 

 

Temple Grandin nawiguje między sposobami myślenia niczym najsprawniejszy pilot, pokazując czytelnikom, że każdy z nas jest inny pod względem odbierania świata, kreacji myśli, najlepszej metody uczenia się. Podkreśla przede wszystkim wartość tej różnorodności – zgodnie z jej słowami „możemy tylko zyskać, jeśli wykorzystamy moce tkwiące w umysłach każdego typu i rodzaju”.

Izabela Hnidziuk-Machnica, dyrektor zarządzająca Fundacji Aleklasa

 

(...) o „Pięknych umysłach” mówiło się już od jakiegoś czasu w środowisku rodziców dzieci ze spektrum autyzmu. Niech tylko – na miły Bóg! – ta książka nie ugrzęźnie w hermetycznym kręgu grupek samowsparcia. Ona w żadnym razie nie może stać się jakąś sekciarską „Księgą tajemnic”. Na odwrót. Jej główne tezy, spostrzeżenia, postulaty winny stworzyć swoisty katechizm dla nauczycieli, edukatorów i dyrektorów szkół. W szkołach integracyjnych pedagodzy, obudzeni o dowolnej porze w nocy, powinni umieć go wyrecytować z pamięci. Oczywiście ze zrozumieniem. Czy tak się kiedyś stanie?(...)

Fragment recenzji książki Piękne umysły. Jak ludzie myślący obrazami, wzorami i abstrakcjami postrzegają świat, autorstwa dra Jerzego Rohozińskiego, Portal Pulsar

 

Patronat medialny

  

EBOOK

59,90 zł

35,94 zł

OPRAWA MIĘKKA

59,90 zł

41,33 zł

DOSTAWA

Poczta Polska

15,99 zł

Paczkomat

11,99 zł

Kurier

15,99 zł

Dostawa na terenie UE

100,00 zł

Dostawa poza teren UE

140,00 zł

Poczta Polska (za pobraniem)

18,99 zł

Kurier InPost

19,99 zł

Poczta Polska - Odbiór w Punkcie

15,99 zł

O PRODUKCIE

+

Tytuł oryginalny
The Visual Thinking: The Hidden Gifts of People Who Think in Pictures, Patterns and Abstractions
Wydanie
wydanie pierwsze
TŁUMACZENIE
Tadeusz Chawziuk

EBOOK:

Ilość stron
384
Format
EPUB, MOBI
ISBN
9788378866985

OPRAWA MIĘKKA:

Ilość stron
384
ISBN
9788378866978

WYMIARY

+

EBOOK:

OPRAWA MIĘKKA:

SZCZEGÓŁY PUBLIKACJI

+

EBOOK:

Data publikacji
2023-02-22

OPRAWA MIĘKKA:

Data publikacji
2023-02-22

DODAJ OPINIĘ

Oceń

W przypadku naruszenia regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.